O projekte

Projekt pochádza z autorskej dielne architektonickej kancelárie Alexy & Alexy. Na ploche viac ako 18 000 m2 vyrastá v miernom svahu skupina šiestich nízkopodlažných, samostatne stojacich domov s celkovým počtom 168 bytových jednotiek. V komplexe prevažujú trojizbové byty, ktorých je sto, dvojizbových je 44 bytov. Výber dopĺňajú viacúrovňové byty štvor- a päťizbové mezonety. Každý byt má lodžiu alebo terasu. Všetky byty, práve vďaka výnimočnému umiestneniu celého komplexu budov, poskytujú svojim obyvateľom výhľad na račianske vinice, Karpaty či Bratislavský hrad. Projektanti nezabudli ani na dostatok parkovacích miest pre majiteľov bytov i pre ich návštevníkov -266 parkovacích miest ako v objektoch, tak i na povrchu.

Lokalita a dostupnosť

Projekt sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Rača, ktorá patrí medzi najromantickejšie lokality Bratislavy. Do centra mesta sa autom dostanete za približne 30 minút, električkou komfortne za polovičný čas. Najbližšia zastávka mestskej hromadnej dopravy Rača - Komisárky je dostupná za tri minúty, obchody a školy na desať minút. Výhodné je napojenie na nultý okruh mesta a blízkej budúcnosti na severnú tangentu (prepojenie so Záhorskou Bystricou).
Račany sú zasadené do príjemného prostredia v blízkosti viníc na ulici Pri vinohradoch. Lokalita disponuje výbornou občianskou vybavenosťou (Kaufland, Billa, Rema, lekáreň, pošta, banky, hotel, kaviarne, reštaurácie, vinárne)a v prepojení s prírodou a tradíciou vinohradníctva poskytuje vyhovie najmä tým, ktorých nároky na bývanie sú naozaj vysoké.


View Račany Bianco in a larger map