Aj v meste sa dá bývať ako na dedine

03.10.2011 - Pre mnohých znamená dom splnenie celoživotného sna, pocit pohodlia a rodinného zázemia. V Bratislave je niekoľko lokalít, z ktorých každodenná cesta do práce je relatívne rýchla.

Ceny domov na Kolibe, v Devíne alebo v Novom Meste však často prevyšujú predstavy a možnosti záujemcov.

Preto ľudia, ktorí hľadajú dom alebo byt, často zmenia po zvážení všetkých dôležitých vecí, akými sú cena, lokalita, dostupnosť či občianska vybavenosť, svoje rozhodnutia a sťahujú sa do okrajových častí mesta, na predmestia alebo do priľahlých lokalít. V posledných rokoch rastie záujem o bývanie blízko prírody. V hlavnom meste najobľúbenejšie lokality poskytujú síce komfort, no nie každého napĺňa pohľad na vysvietené mesto. Takisto mnohé mestské byty v rušnom centre neposkytujú dostatočné pohodlie a nespĺňajú požiadavky náročného klienta. Pred hlukom veľkomesta a vrtochmi starších susedov však nemusíte utekať do okolitých dedín. Riešenie sa nájde aj v hlavnom meste. Boli sme na návšteve v byte, ktorý sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Rača, ktorá patrí medzi najromantickejšie lokality Bratislavy. Podkarpatský bytový projekt je zasadený do prostredia v blízkosti viníc na ulici Pri vinohradoch. Ambíciou navrhovanej výstavby bolo vytvoriť komfortné bývanie s doplňujúcou občianskou výbavou v harmónii s prírodnými fenoménmi a vinohradníckou tradíciou. Vyhovie najmä tým, ktorých nároky na bývanie sú úzko špecifické. Lokalita pod masívom Malých Karpát dáva územiu známku vysokej kvality, pričom areál je spätý aj s prírodnou scenériou a lokalita je ideálna pre krátkodobé výlety a cykloturistiku. Rodiny s deťmi určite ocenia pekné detské ihrisko a potok tečúci areálom. Veľkoryso riešený interiér bytov Račany Bianco poskytuje dostatok priestoru na oddych a relax. Všetky použité materiály spĺňajú vysoké kvalitatívne štandardy. Týka sa to nielen materiálov použitých pri samotnej stavbe, ale aj štandardnej výbavy bytov, kam patrí podlahové vykurovanie, mrazuvzdorná keramická dlažba na terase, obklady či sanita od renomovaných svetových výrobcov. Pri riešení stavby kládli architekti dôraz hlavne na súlad s prírodou. Už len umiestnenie stavby sa dá považovať za veľké víťazstvo; výhľady na račianske vinice, Karpaty či Bratislavský hrad vytvárajú novú hodnotu obytného a verejného prostredia. Revitalizovaná zeleň a upravený potok na Pántoch dotvárajú pocit rodinnej pohody. Presmerovaním a rekonštrukciou toku v celkovej dĺžke 155 m sa komplexne vyriešili protipovodňové opatrenia, ktoré zahŕňajú aj výstavbu záchytného protipovodňového múru v dĺžke 97 metrov. K celkovému dobrému dojmu z prostredia v prispieva moderná architektúra obytných aj polyfunkčných objektov.


Archív

Aktuality

Račan: Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Ďalšie