Hospodárske noviny/ Slovenský development

16.11.2009 - Račany Bianco napredujú

Hrubá stavba ďalších troch z celkovo šiestich obytných domov projektu Račany Bianco je ukončená. Celková výstavba potrvá do konca roka 2009, kolaudácia objektov druhej etapy je plánovaná na jar 2010. Račany Bianco okrem 168 bytov, priestorov pre občiansku vybavenosť a detského ihriska poskytnú spolu 266 parkovacích miest. Prvú etapu projektu skolaudovali v septembri, pričom do užívania odovzdali 78 bytov. „Harmonogram prác na dokončení druhej etapy projektu je nastavený tak, aby stavbári v čo najmenšej miere ovplyvňovali kvalitu bývania už existujúcich obyvateľov Račian. Momentálne sa dokončujú fasády domov, postupujú terénne úpravy, pričom sa súbežne pracuje vo vnútri objektov. Našou snahou bolo, aby ľudia nemali pocit, že sa nasťahujú na stavenisko,“ povedal Martin Chrenko zo spoločnosti Intercom Development, developera projektu.

Balkón alebo terasa
Bytový komplex Račany Bianco sa nachádza v mestskej časti Bratislava-Rača, časť Komisárky na ulici Pri vinohradoch. V komplexe, ktorý sa rozkladá na ploche viac ako 18 000 m2, prevažujú trojizbové byty, ktorých je sto, dvojizbových je 44 bytov. Výber dopĺňajú viacúrovňové byty, štvor- a päťizbové mezonety. Každý byt má balkón alebo terasu. Všetky byty, práve vďaka výnimočnému umiestneniu celého komplexu budov, poskytujú svojim obyvateľom výhľad na račianske vinice, Karpaty či Bratislavský hrad. Záujemcovia o bývanie sa môžu oboznámiť so svojím bytom priamo v novostavbe , v prezentačnom byte. Trojizbový byt predstavuje veľkorysý obývací priestor s kuchyňou nad 36 m2. V uplynulých mesiacoch sa v ňom nakrúcal najdrahší slovenský televízny seriál Keby bolo keby.


http://hnonline.sk/c1-39086380

Archív

Aktuality

Račan: Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Ďalšie