Hospodárske noviny

30.04.2009 - Tip na dobrú investíciu

Riešenie bytovej otázky, alebo ak chcete strechy nad hlavou, je jedna z vecí, ktorá nás jednoducho neobíde. Či máme dvadsať a rozmýšľame o podnájme, či nebodaj garsónke, alebo o tridsať viac a uvažujeme o investícii do pozemku alebo presťahovaní sa do rodinného domu, keď už deti odrástli a potrebujeme jednoducho čas aj pre seba.  Zaostrili sme na Bratislavu a blízke okolie a zaoberali sme sa rôznymi možnosťami so spoločným prívlastkom – zaujímavé!

Pozemok pre rodinný dom

„Mesto v parku“ je synonymom pre novo vznikajúcu štvrť na kraji Záhorskej Bystrice Pod vŕškami. Pozemky sú len jednou z ďalších možností investícií do bývania, ktoré developer ponúka. Pozitívum vidíme hlavne v tom, že pozemky sa nachádzajú v rámci projektu, ktorý počíta s kompletnou občianskou vybavenosťou (škôlka, škola, materské centrum, lekáreň, pošta, banky, obchody, reštaurácie), dostupnosťou MHD i autom, v nádhernom zelenom prostredí Malých Karpát. Pozemky sa predávajú s inžinierskymi sieťami, vstup na ne je priamo z pevnej cesty. Vybrať si môžete od 600 m2 za cenu od 219 eura za štvorcový meter. Za štvorcový meter na vašom pozemku si kúpite nielen miesto pre váš dom, ale i bývanie v krásnej a atraktívnej lokalite vzdialenej 15 minút autom skratkou cez tunel Sitina do centra Bratislavy, výbornú dostupnosť na diaľnice v smere na Žilinu i Brno, možnosti na aktívny oddych (napojenie na cyklotrasu, trasy pre korčuliarov, turistika). Čo je dôležité, za projektom stojí štvorica silných developerov, stavia ho jednotka na slovenskom trhu a financuje najsilnejšia banka u nás.

Mezonet za skvelú cenu

V mestskej časti Rača-Komisárky, blízko konečnej električiek, je už dokončená hrubá stavba 1. etapy projektu Račany Bianco. V päťpodlažných domoch s jedným ustupujúcim podlažím nás zaujali mezonetové byty. Pozreli sme si byt, ktorého obytná plocha je 111 m2, s terasou veľkou 155 m2, plus lodžia takmer 10 m2 a pivnička s výmerou 1,5 m2. Za to všetko zaplatíte od 1 134 EUR/m2 s daňou. Určite pri vašom rozhodovaní zaváži i to, že sťahovať sa môžete už v lete. Developer ponúka i prijateľný splátkový model – 20 % pri podpise zmluvy a 80 % po kolaudácii, a čo je zaujímavé, ak vyhoviete stanoveným podmienkam i možné 100-percentné financovanie prostredníctvom hypotéky. K tomu naozaj vysoký štandard a zľavy od partnerov projektu. Vyskúšali sme si, že najpohodlnejšie sa do Bianca dostanete električkou, nie je to zlé ani po diaľničnom obchvate. V komplexe, ktorý je na ulici Pri vinohradoch v tichej lokalite, budú i obchody a služby.

Netradičná architektúra

Stavbu na ulici Cibická cesta za hradbami v blízkosti historického centra Svätého Jura jednoducho neprehliadnete. Na prvý pohľad aj laika zaujme fasáda domu s oknami rôznych veľkostí. Architekti Architech Group využili orientáciu objektu východ – západ a rozdelili objekt na komunikačnú časť (orientovanú do ulice – západ) a obytnú časť (orientovanú do záhrady – východ). Byty na dennú a nočnú časť. Do tej prvej vniesli dostatok svetla cez veľké okná a balkóny a do nočnej časti sú situované úzke okná. Vybrať si môžete z 11 priestranných a moderne riešených 2- až 5-izbových bytov vo výmere 63 do 139 m2. Všetky majú veľkú terasu alebo balkón. Projekt pozostáva z jedného bytového domu a z dvoch rodinných domov, v ktorých sa v každom z nich nachádzajú 2 byty. K objektu patrí aj záhrada s okrasnými drevinami pre oddych vo voľnom čase. Od centra Bratislavy je necelých 14 km. Skvelé tiché prostredie s nádherným výhľadom na Karpaty.
(RED)

http://hn.hnonline.sk/2-36926370-k10000_detail-3e


Archív

Aktuality

Račan: Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Ďalšie