HN Reality

01.06.2009 - Užite si svoj byt naplno!

Človek je tvor nespokojný. Keď dosiahne to svoje vysnívané, už v tej chvíli uvažuje, či by tamto alebo ono nevymyslel lepšie, neurobil inak, nekúpil výhodnejšie... S bývaním je to rovnako.

Človek má rád voľnosť, tak prečo jej nedať priestor. Pri výbere bytu dajte šancu aj tým štvorcovým metrom, ktoré jednoducho potrebujete – na oddych, prevetranie hlavy, barbecue so susedmi, ale i na sušenie bielizne, pestovanie voňavých korenín. Romantika je na balkóne Obraz balkóna v minulom storočí bol vo „funkčných“ farbách. Sušenie bielizne, sklad sezónnych vecí, bicyklov a popolníkov. No byt s balkónom bol skôr vymoženosťou ako samozrejmosťou. Boli sme radi, že ho vôbec máme. „O byt bez balkóna alebo lodžie ľudia dnes nemajú záujem. Naopak, potrebujú na vzduchu aspoň taký priestor, aký majú v predsieni. Už desať štvorcových metrov poskytuje dostatočný priestor na príležitostné stolovanie či relax pri knihe. Ľudia dnes s balkónmi jednoducho rátajú, tento priestor už nepovažujú za zbytočnosť na úkor ďalších miestností v byte. Zaujíma ich nielen plocha, ale i materiálový štandard. Často je u nich podstatné i to, či nebudú susedom na
očiach, čiže i umiestnenie balkóna v rámci objektu,“ vysvetlil Radek Pšenička.

Terasa ako víno

Ak sa už rozhodnete investovať do bytu s priestorom pre relax, obzrite si ho. O to viac, ak patrí k vašim prioritám. Plány na papieri nemôžu nahradiť váš pocit z miesta, kde plánujete bývať. Ak developeri ponúkajú možnosť pozrieť si prezentačný byt najlepšie priamo v projekte, využite ju. Pri prehliadke bytu sa zamerajte na prepojenie obytnej a oddychovej zóny, na to, či je prirodzené vzhľadom na celkovú dispozíciu bytu. Nepodceňujte svoje zmysly – zotrvajte na terase aspoň 15 minút. Vnímajte prostredie – jeho zvuky, vône, svetlo a pozor – výhľad. „Výborné je, že ľudia si priamo na mieste môžu byt nielen pozrieť, ale vybrať si i jeho štandard. Ich rozhodovanie určite uľahčia a predstavivosť podporia ukážky sanity, dlažby, obkladov, podlahy a ďalších interiérových prvkov,“ vysvetlil Martin Chrenko, manažér rezidenčného projektu. Ak už má vaša terasa napríklad tretinu plochy bytu, buďte pri rozhodovaní nielen praktickí. Vyberáte oázu pohody, či nie? Človek je tvor nespokojný. Keď dosiahne to svoje vysnívané, už v tej chvíli uvažuje, či by tamto alebo ono nevymyslel lepšie, neurobil inak, nekúpil
výhodnejšie... S bývaním je to rovnako
(RED)  http://living.hnonline.sk/casopis/2009/jun


Archív

Aktuality

Račan: Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Ďalšie