Pravda

16.09.2009 - Nové projekty: Stavia sa aj na vidieku.

Ateliér Pokorný architekti sa po apartmánovom dome na Banskobystrickej ulici v Bratislave a administratíve Anasoft, ktorú postavili takisto v hlavnom meste, predstavuje s projektom kondomínií v Jablonovom. Riešenie rodinných domov sa snaží vyhnúť najmä forme husto osídlených satelitov. V Jablonovom pôjde skôr o impulz k návratu prirodzeného rozvoja obce, v ktorej majú parcely jednotlivých domov veľkosť desať a viac árov. V bezprostrednom okolí budúcich kondomínií sa nachádza vilová zástavba s menším indexom zastavanosti. Pridanou hodnotou projektu má byť preto veľkorysosť plošných štandardov a intimita, ktorú prostredie vytvára. Kondomíniá v Jablonovom vedia podľa názoru architekta Pavla Pokorného osloviť rozličných klientov.

Bratislavská Rača ožíva
Kolaudácia prvých troch z celkovo šiestich domov komplexu Račany Bianco v Bratislave je ukončená. V rámci prvej etapy projektu sa tak odovzdáva do užívania 78 bytov. Račany Bianco okrem 168 bytov, priestorov pre občiansku vybavenosť a detského ihriska poskytnú spolu 266 parkovacích miest. Viac ako 80 % bytov je predaných, k dispozícii sú byty v cene od 1776 EUR/m2(53,5 tis. Sk) s DPH. Spoločnosť Intercom Development investuje do projektu obytného komplexu Račany Bianco viac ako 26,56 mil. EUR (800 mil. Sk). Celková výstavba je plánovaná do konca roku 2009.

Menšie domy v menšom meste
Čoskoro vyrastie v transformujúcej sa urbanistickej štruktúre martinskej mestskej časti Priekopa polyfunkčný dom Stephanus. Tvorcovia projektu sa snažili vytvoriť štandardné mestské bývanie, ktoré v modernom a serióznom dizajne skĺbi bežné nároky obyvateľa na obytný priestor, parkovanie a občiansku vybavenosť. "Požiadavkou investora bolo vytvoriť príjemné a zároveň funkčne a ekonomicky efektívne bývanie, architektonický koncept nechal na nás," hovorí autor projektu Mário Budinský. Okolie pozemku charakterizuje rôznorodosť výšky zástavby - v okolí plánovanej budovy sa nachádza základná škola, rodinné a bytové domy.

Autor: Jana Véghová

Archív

Aktuality

Račan: Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Grafobal poskytol pozemky na cyklotrasu

Investor novej rezidenčnej štvrte Račany Bianco, spoločnosť Grafobal Group Development, poskytol pozemky pre výstavbu Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály, ktorá prepojí Raču, Vajnory a Svätý Jur.

Viac

Ďalšie